VESSZEN VESSZEN TRIANON!
Bejelentkezs
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
 
Men
 
Esemnyek,valls,mondk
 
Chat
rjatok valamit!!!
Nv:

zenet:
:)) :) :@ :? :(( :o :D ;) 8o 8p 8) 8| :( :'( ;D :$
 
Szavazs
Mit szeretnl a honlapon ltni?

Tbb krptia szveg
Tbb ms szveg
Trtnelem
Honfoglals
Semmit
Szavazs llsa
Lezrt szavazsok
 
13 ARADI VRTAN
 
Szavazs3
Melyik eggytest szereted a legjobban????

Krptia
Magozott cseresznye
Divizi88
Romantikus erszak
Egszsges fejbr
Titkolt ellenlls
Egyik sem
Szavazs llsa
Lezrt szavazsok
 
1848-49-es Szabadsgharc
 
Legyen j Httrzene?
Legen j httrzene?

Igen
nem
Szavazs llsa
Lezrt szavazsok
 
1956

 

1.Rsz, Vlsg s tkeress.

Az un. 56.os Intzet trtnelemhamist tevkenysge ott kezddik, hogy a forradalom okait, a vlsg keletkezsnek trgyalst 1953 –al, Sztlin hallval kezdi, holott a szovjet s kommunista rendszer elleni kzdelem sokkal elbb, 1944 szeptemberben kezddtt,amikor az els szovjet s romn katona Magyarorszg fldjre lpett s megkezdte az orszg “felszabadtst”. Rvid id alatt azonban kiderlt, hogy e felszabadts valjban nem ms,mint barbr zsiai s balkni hordk kegyetlen rablhadjrata.

A “felszabadtott” terletekrl rkez hrek megdbbentettk az orszg lakssgt. Kifosztott hzak s laksok, kirtett istlk, meggyalzott lnyok s asszonyok szzai-ezrei estek ldozatul sorozatban, a kegyetlenked,fosztogat, erszakos megszllknak, s ha egy apa, frj vagy fi,a lnya, felesge vagy anyja vdelmre kelt, azt nem egyszer szerettei szemelttra lttk agyon vagy jobbik esetben vertk flhotra. Hrek jttek civilek, regek s gyerekek fogsgbahurcolsrl, hadifoglyok agyonlvsrl,a Szovjetnibl hazatr kommunistk basskodsrl.

Ekkor derlt ki, hogy a magyar s nmet “propaganda” nem hazug uszts volt, hanem kkemny valsg. Ez arra ksztette a mg meg nem szllt terletek lakssgt, fleg az

llamappartus helyi tagjait, az rtelmisgieket, a vagyonosabb rtegeket, a ntagjait flt csaldokat,hogy a felszabadtk ell meneklve a fvrosban s a Dunntlon keressenek menedket.

Ekkor, minden elkszlet nlkl, vratlanul oktber 15.-n elhangzott Horthy

rdinyilatkozata,melyben bejelentette, hogy Magyarorszg leteszi a fegyvert s felttel nlkl megadja magt a Szoviet Hadseregnek. Az elzekben felsorolt tnyek ismeretben a lakssg dnt tbbsge rtetlenl llt a kormnyz felhvsval kapcsolatban. Mg a Hadsereg is, melynek tisztikara eskt tett Horthyra, nhny elszigetelt kivteltl eltekintve, megtagadta a Legfelsbb Hadr parancst s tovbb folytatta a harcot a szoviet s romn csapatok ellen. Ekkor Szlasi Ferenc s a

Hungarista Mozgalom vette t a hatalmat s lre llt a bolsevizmus elleni nemzetvd harcnak, ami egyben Eurpa vdelmt, az eurpai kultra vdelmt is jelentette az zsiai barbrsggal szemben.

Itt kell megjegyezni, hogy Szlasi teljesen trvnyesen lett Magyarorszg Nemzetvezetje, hiszen a lemond Horthy nevezte ki t, amit a Parlament is jvhagyott

s amit Szlasi a Szentkoronra tett eskvel szemtestett. Ettl kezdve fokozdott az ellenlls az elrenyomul ellensggel szemben, ami Budapest 1o1 napos, a teljes kklzrstl 52napos hsies vdelmben rte el cscspontjt. Ekkor a magyar s nmet hadsereg mellett szmtalan nkntes egysg is alakult, melyek mindegyike knyszer nlkl hsies btorsggal vette fel a kzdelmet az orszg, a fvros vdelmben. A legismertebbek megrdemlik, hogy nevk meg legyen rktve, hiszen nem csak vitzl harcoltak,de a hbor utn az letbenmaradottak tovbb folytattk az ellenllst, szervezkedtek, kszltek a visszavgsra, ezrt kzlk nagyon sokan a kommunista-zsid bosszlls ldozatai lettek

KABSZ, ABIT, Hungarista Lgi, Prnay zlj. Egyetemi zlj.

Az1944, okt. 15 . s 1945, pr. 12. –ig tart nemzeti ellenlls a kvetkez pozitv erdmnyeket knyvelheti el .

1, Tbbszzezer olyan magyar meneklhetett ki nyugatra, akik ha itthon maradnak,

biztosan ldozatai lesznek a bosszllsnak s a kommunista osztlyharcnak.

2, Hat hnapig feltartztattk a Szoviet Hadsereget, gy azok nem jutottak el a Rajnig s sokmilli eurpai meneklt meg attl, hogy megismerje a “felszabadtkat”.

3, Az orszg nemzeti rtkeinek jelents rszt sikerlt nyugatra menteni, a dunai hajktl, a vasti grdlanyagon s a mzeumok kincsein t a Nemzeti Bank aranykszletig. Ezt 5o ven t, mint az orszg kifosztst hirdettk, pedig a nyugatra menektett rtkek dnt tbbsge hazakerlt s bzist jelentette az orszg jjptsnek, a Forint megteremtsnek. Szemben azokkal az rtkekkel, gpekkel, mkincsekkel amit a Szovietek hurcoltak el s a mai napig sem kerltek vissza.

Mindezek ellenre a hbor utn a hatalomra kerlt, Sz.U. bl visszatrt kommunistk s a nmet lgerekbl hazatrt deportltak olyan bosszhadjratot kezdtek, a nemzeti ellenlls hsei ellen, ami azideig ismeretlen volt nem csak Magyarorszgon, hanem a civilizlt vilgban is. Mint “hbors bnst” ezrvel itltk el s szzval vgeztk ki azokat, akik 1944, okt. 15.Utn felvettk a harcot a bolsevizmus ellen.

Itt kell megjegyezni, hogy a 8o millis Nmetorszgban sokkal kevesebb u.n. hbors bnst vontak felelsgre mint a 1o millis Magyarorszgban. Japnban pedig csak nhny hbors bnst vgeztek ki, de nhny v mlva mr rehabilitltk ket s ma dszsrhelyen, mint a nemzet hsei eltt tisztelegnek .Ezzel szemben Magyarorszgon a 298-as parcellban mg ma is tbbszz nemzeti hs van jeltelen gdrben elkaparva, mg Kdr Jnos s tmeggyilkos kommunista trsai a Nemzeti Phantheonban, reprezentatv, vrs csillaggal disztett mrvny emlkmvek alatt nyugszanak.

Teht a kommunista rendszer elleni kzdelem a hbor utols szakaszban kezddtt s mindazok akik akkor s az azt kvet idkben megtapasztaltk a kommunizmus ldsait,annak 12 v utn is dz ellensgei maradtak.

1945-tl kezdve egszen 1956 ig folytak azok a perek, melyek a kommunizmus minden rend s rang ellenfelei ellen irnyultak. Ezek nagyrszben “az llamrend megdntsre irnyul szervezkedstl a fegyverrejtegetsen t a kmkedsig terjed” koncepcis perek voltak. Elg volt nhny srzget volt bajtrs s egy cska vadszpuska s mris fegyveres sszeeskvssel lettek vdolva a” fasisztk”. Elg volt, ha valaki egy levelet rt nyugaton l bartjnak s mris kmkedssel lett vdolva s elitlve.

lljon itt egy jellemz plda, de ehhez hasonl sokszz volt akkor az orszgban.

S. J. 16 vesen mint nkntes vett rszt Budapest 1944-45-s vdelmben. Szerencsre letben maradt s a hbor utn folytatta tanulmnyait, majd munkba llt,de rgi bajtrsaival sem szaktotta meg a kapcsolatot. Rendszeresen tallkoztak s tervezgettk, hogyan lehetne a kommunistktl megszabadtani az orszgot. Ezekre az sszejvetelekre felfigyelt az .V.H. s 1955-ben mint az llamrend megdntsre irnyul szervezkedket brsg el lltottk s mindannyiokat slyosan elitltk. S.J. 15 vet kapott. Szerencsjre, 1956-ban a forradalmrok kiszabadtottk a brtnbl. Els tja a Corvin-kzbe vezetett s ott hacolt egszen a forradalom leversig. Ekkor klfldre meneklt s 42 ve az emigrci egyik legtevkenyebb, legismertebb vezetje.

Teht lttuk eddig, hogy a hbor alatt, kzvetlenl a hbor utn s azt kveten kik sorakoztak fel a kommunizmus elleni harchoz, illetve kik voltak a kommunista rendszer meggyzdses ellenfelei. Szmarnyait tekintve azonban ezeket jval meghaladta a SZ.U.-ba hurcolt hadifoglyok, civilek,regek, nk, gyerekek szma. Pontos adatok errl soha nem kszltek, de az elhurcolt magyarok szma a hadifoglyokkal egytt hozzvetlegesen tbb mint flmillira becslhet. Ezeknek az elhurcoltaknak nagyrsze elpusztult a szoviet lgerekben. Az elpusztultak hozztartozi, is a SZ.U.

s a kommunista rendszer ellenfelnek szmtottak,de a hazatrtek is az tlt s tapasztalt borzalmak hatsra a kommunistaellenes tbort erstettk. Kivtelt kpezett az a nhny

tucat hazarul, aki behdolt a szovietek csbtsnak, klnbz antifasiszta tanfolyamon vett rszt s hazatrve mint megbzhat kollaborns szolglta a Vilgkommunizmus eszmjt sajt fajtjval szemben..

Jellemz pldt mondott el N. F. aki a sors fintoraknt az 5o-es vekben a Nphadsereg politikai tisztje volt. 1945 prilisban 17 ves korban az orosz katonk, mint civilt az utcn elfogtk, elbb Kiskunflegyhzra, majd onnan Foksnyba vittk sokadmagval

lezrt vagonokban. Kt hnap mulva egy ujabb szerelvnnyel szak-Oroszorszgba, egy fogolytborba szlltottk ahol a f tevkenysg a fakitermels volt. A tbornak mintegy 6ooo “lakja” volt 8o% ban nmet 2o% ban magyar foglyokkal. A kegyetlen

munkatemp, az elgtelen tpllkozs a szokatlan idjrs s az rsg brutalitsa megtette hatst s egyre tbben kerltek a tbor krhzba s a tl kzeledtvel egyre szaporodtak a hallesetek is. Ekkor mg felrtk az elhunyt nevt, cmt, azonossgi szmt. Novemberben mr –2o-25 fokos fagyok voltak, amikor N. F. tisztts kzben

belezuhant egy benzintrol aknba. Bajtrsainak mg sikerlt t kihzni, de a lenyelt benzin, a bellegzett benzingz s a testre tapadt,benzinnel titatott ruha rtalma folytn a lger krhzba kerlt. Itt nmet katonaorvosok hamar talpralltottk, de a krhz vezetje egy ids orosz doktorn megsajnlta a vkony, fiatal fit s segdszemlyzetknt tavaszig a krhzban tartotta. Mikor kitavaszodott s visszahelyeztk a barakba, ahol elzleg lakott, megdbbenssel tapasztalta, hogy a lger 6ooo lakjbl mindssze 2ooo ember volt letben, a tbbi a tl folyamn elpusztult. Mivel a fld mterekig fagyos volt,nem tudtak srokat sni s a naponta szaporod hallesetek ldozatait a tbor szln helyeztk el. Ksbb mr egymsra helyeztk a holttesteket s gy a tl vgre valsgos jgg fagyott, hval fedett hullahegyek emelkedtek a lger szln. Ekkor a jrvnyveszly elkerlsre szovjet mszaki katonk jelentek meg, hatalmas gdrket robbantottak s ezekbe a gdrkbe kellett a holttesteket beletlni. Ekkor mr minden azonosts nlkl ismeretlenl lett kzel 4ooo ember elfldelve.

N. F. 1948 ban kerlt haza a fogsgbl. Ez id alatt jl megtanult oroszul s mivel 3 vet tlttt a Sz. U. ban a fordulat ve utn gy gondoltk az elvtrsak, hogy ez megfelel biztostk arra, hogy politikai tiszt legyen. Mikor “kiemeltk” s tisztiiskolra kldtk nem mert nem-et mondani, mert ismerte a kommunista rendszer lnyegt s tudta, hogy ezzel egsz jvbeni lett tnkretenn. Igy lett politikai tiszt, de biztos, hogy kevs ember volt aki nla jobban gyllte volna a Szovieteket s a kommunista rendszert.

Ezek utn sszegezzk, hogy 1953 ig milyen erk voltak azok, akik a rendszer ellensgnek szmtottak s akik vrmrskletktl fggen, meglapulva, sokszor illegalitsban, az izgatstl kezdve, a passzv ellenllson s szabotlson t az sszeeskvsig, vrta a pillanatot, amikor sokves szenvedsrt s megalztatsrt visszafizethet.

Hozzvetleges szmtsok szerint 7oo.ooo-8oo.ooont erszakoltak meg fleg az orosz katonk. Tbb mint 4oo.ooo volt azoknak a nknek a szma akik valamilyen nemi fertzst kaptak ennek kapcsn. Hogy hnyan nem mertk “szgyenket” bevallani arrl nincs adat. Ha minden meggyalzott nnek csak kt csaldtagot szmolunk,-apa, frj, testvr, gyermek,- akkor ez 2 milli embert jelent.

Kzvetlenl a hbor utn, mint „hbors bnst, -nyilast, hunyadistt, volksbundistt,” stb.- tbbtzezer ember hurcoltak meg, zrtak internltborokba, brtnkbe, szzakat vgeztek ki s kapartak el jetelen gdrkbe, fleg a 298-as parcellba. E meghurcoltak

s a hozztartozknak a szma is tbbszzezerre tehet, akik taln mg az elzekben emltett csoportnl is jobban kvntk a kommunista rendszer bukst.

Vgezetl a fl milli Szovietuniba hurcolt hadifogoly, knyszermunks s azok hozztartozi is kzel 2 millian potencilis ellenfelei voltak a rendszernek.

Teht a fentiekbl kitnik, hogy mr 1953 eltt is legalbb 3-4 milli ellenlbasa volt a

Kommunista rendszernek, akik csak a pillanatot vrtk, hogy mikor dl meg a hatalom ill. hogy mikor kapcsoldhatnak be a gyllt rendszer megdntsrt foly kzdelembe.

Az u.n. 56-os Intzet tanulmnya ezt a 3-4 milli embert s a bennk felhalmozdott potencilis ert figyekmen kvl hagyja, pedig 1956 oktber 23.-a utn ezek soraibl kerltek ki a forradalom legkvetkezetesebb, legelszntabb harcosai, akik a Pesti Srcokkal karltve gyzelemre vittk a forradalmat.

Ami a rendszer szempontjbl legtragikusabb volt az, hogy elriasztotta magtl azokat a tmegeket is, akik kezdetben hittek a kommunista jelszavaknak s a szocilis igazsgossg megteremtst, a jlt megvalstst remltk. E helyett a sorozatos normarendezsek, a bkekkcsnk, a beszolgltatsok, fokozatos elszegnyedst eredmnyeztek. Az elszegnyeds szlte elgedetlensget pedig a terror fokozsval prbltk megfkezni.Zsfolsig megteltek a brtnk, -egy ktszemlyes zrkba 8-1o rabot is bezsfoltak- az internltborok dugig teltek, a rabmunkahelyek tzezreket foglalkoztattak. Az u.n. szocialista vrosok –Inota, Koml, Sztalinvros, Kazincbarcika, stb.- nagyrszben elitltek rabszolgamunkjval plt.

Lthatjuk teht, hogy 1953-iga lakssg dnt tbbsge elgedetlen volt a kommunista rendszerrel. Kivtelt kpeztek az llami s prtappartusban dolgozk,a DISZ.s Szakszervezeti funkcionrusok, az .V.H.,tagjai, a Rendrsg s Honvdsg vezet tisztjei. Ezek azonban alig tettk ki a lakssg nhny %-t.Velk szemben sorakozott fel a vgskig elkeseredett, elgedetlen, nem egyszer “trlesztsre vgy” lakssg dnt tbbsge, akiket a forradalomtl csak a kmletlen terror s a megszll Szoviet Hadsereg jelenlte tartott vissza.

Most pedig kapcsoldjunk az u.n. 56-os Intzet ltal sszelltott anyaghoz.

Sztalin halla utn a Sz.U.-ban megindult a Sztalini terrorrendszer bomlsa, ami elszr a vezet hatalomrt foly szemlyi marakodssal kezddtt.Azt azonban minden vezet ltta, hogy a fktelen terror, a rettegs birodalma az elz formban nem tarthat fenn, sem a Sz.U.-ban, sem a csatls orszgokban, gy Magyarorszgon sem. Ezrt rendeltk Moszkvba a magyar vezetket, hogy a kompromittldott Rkosi Mtyst, akinek neve sszefondott a tmegess vlt terrorral, egy kevsb kompromittlt, de megbzhat kommunistval, Nagy Imrvel vltsk fel.

Nagy Imre a Moszkvban kapott utastsoknak megfelelen a kzelg csdt, a fenyeget katasztrft az elgedetlensg szlte forradalmi veszlyt igyekezett elhrtani azokkal a pozitv intzkedsekkel melyek az u.n. 56-os Intzet tanulmnyban olvashatk. Pl. A nehzipar tlzott fejlesztsnek mrsklse. A ktelez beszolgltats megszntetse. Az letszinvonal emelse. A kzkegyelem. A kiteleptsek megszntetse s az internltborok feloszlatsa, stb. Azonban meg kell emlteni, hogy e kegyelemgyakorls sorn elssorban a koncepcis perek sorn elitlt kommunistk szabadultak, akik azonnal hatalmas krtrtst, reprezentatv –a kiteleptsek sorn elkobzott- lakst s vezet beosztst kaptak. A Szocildemokratktl jobbra ll politikusok szabadonengedse szba sem kerlt,st, Kthly Annt 1954-ben itltk el.

Nagy Imre ltal hozott reformok, br jelentsek voltak, arra viszont nem voltak elegendek, hogy a fenyeget vlsgot megoldjk. Elssorban azrt, mert a rendeletek nem rintettk az elzekben emltett 3-4 milli embert, st, ezek elkeseredse , a mellzttsg ltn mg tovbb fokozdott.

Az letszinvonal emelse sem jrt sikerrel,st, idvel tovbb romlott s 1956-ra katasztrflis mreteket lttt. Igy Nagy Imre nem szmthatott az orszg lakssgnak aktv tmogatsra. De mg a prtvezets nagyrsze is Nagy Imre ellen fordult, mert a kommunizmustl val eltvolodsnak, prtellenesnek blyegezte Nagy Imre intzkedseit. Pedig a Moszkvnak elktelezett, prth kommunista politikus termszetesen nem volt, nem is lehetett prtellenes. Vgl is a visszahz erk gyztek s Nagy Imrt 1955 els felben levltottk a miniszterelnksgrl, decemberben pedig a Prtbl is kizrtk.

Nagy Imre levltsa s a z Sz.K.B.P. 2o. kongresszusa utn lnklt meg a reformkommunistk tevkenysge, mert belttk, hogy komoly vltozsok nlkl a forradalom elkerlhetetlen s akkor kommunistk s reformkommunistk egytt kerlnek, -a legjobb esetben is- a trtnelem slyesztjbe.

Ekkor kezddtek a Petfi Kr viti. Itt a reformkommunistk lzasan kerestk a vlsgbl kivezet utat. Azonban aki a Petfi Kr vitit gy igyekszik belltani mint a forradalom elksztjt az nyilvnvalan trtnelmet hamist. A Petfi Kr vitiban elvtrsak vitatkoztak a kommunista rendszer megmentsnek lehetsgeirl. Rkosi

Mtys levltsnak kvetelse pl. nem jelentett forradalmi kvetelst, hiszen ez mr Moszkvban is felvetdtt. Jellemz, hogy Rajk Lszln a Petfi Kr egyik utols vitjn, frje rehabilitlst kvetelte, amit mg vletlenl sem lehet a kommunista rendszer elleni forradalmi kvetelsnek tekinteni.

E vitkban sz sem volt a Szoviet csapatok kivonsrl, aVarsi Szerzdsbl s a K.G.S.T.-bl val kilpsrl a magntulajdon visszaadsrl, a kzkegyelem kiszlestsrl. E vitkra elmentek olyanok is, akik elsznt ellenfelei voltak a rendszernek s megprbltak radiklisabb hangot megtni. Azonban a Petfi Kr reformkommunisti lehurrogtk s szhoz sem engedtk jutni ket.

Egyre gyakrabban vetdtt fel Nagy Imre neve, mint aki a reformpolitikjval visszatrve taln megakadlyozhatla avgs robbanst. A tmegeknek azonban mr kevs volt a Prt ltal kezdemnyezett s kiltsba helyezett nhny reform. A bnbaknak kikiltott Farkas Mihly s Pter Gbor letartztatsa semmit nem jelentett a tmegeknek. A helyzet slyosbodsa ltn . Szovietek intzkedtek s 56 szn Nagy Imrt is visszavettk a Prtba. Ezt azonban a lakssg jformn szre sem vette. Ekkor mr mindenki tbbre, radiklis vltozsokra szmtott.

Az1944 s 1956 kztt megalzottak, meghurcoltak, ldzttek, kifosztottak,bebrtnzttek s kivgzettek hozztartozi termszetesen eskdt ellensgei voltak a rendszernek, de a kezdetben lojlis appolitikus tmegek is a rendszer ellen fordultak, hiszen a terror s flelem mellett egyre nehezebben ltek. A lakssg letszin-

Vonala 1956- ban nem rte el az 1938- as szintet. Tovbbra is vlsgos volt a lakshelyzet. Sokan emberi laksnak nem nevezhet kalyibkban ltek, tbbeknek azonban mg ilyen lehetsg sem jutott. A kiemelt szocialista nagyberuhzsokon dolgozk jelents rsze embertelen krlmnyek kztt lakott, kzs barakkokban s ezek a teleplsek egyben a bnzs meleggyai is voltak. Az ellts itt mg rosszabb volt, mint mshol, pedig mindentt voltak hinycikkek, mikzben a kaphat ruk minsge is alacsony volt. A falura nehezed nyoms s az erltetett nagyberuhzsok jelentsen megnveltk a lakhelyktl tvol munkt vllalni knyszerlk, az ingzk szmt, akik az v nagy rszt, csaldjuktl tvol, hinyos felszerltsg tmegszllsokon,u.n. munksszllkon knyszerltrk eltlteni. Rosszak, egszsgtelenek voltak a munkakrlmnyek. A teljestmnyek tlhjszolsa miatt, nem trdve a munkavdelemmel, gyakoriak voltak az zemi balesetek.

A vezet elvtrsak mindezt nem rzkeltk, mert lefggnyztt gpkocsikban suhantak a rzsadombi s pasarti lkszusvillikba, amit .V.H.-s rsg vdett.

Teht elllt az a helyzet amit a Markszizmus – Leninizmus klasszikusai forradalmi helyzetnek neveznek, amikor a tmegek mr nem akarnak az adott krlmnyek kztt lni, s az uralkod krk mr nem kpesek uralmukat tovbb fenntartani.

Oktber 6.-n a Kerepesi temetben kerlt sor Rajk lszl s trsainak nneplyes jratemetsre. A temetsre szzezrek voltak kvncsiak, mert reztk, hogy a rendszer gerince megroppant, mert knytelen nmaga leleplezni –igaz csak rszben- sajt gonoszsgt.

Termszetesen az jratemets idpontjnak kijellse is sunyi kommunista manipulci volt, mert az 1848-49-es dicssges szabadsgharc Aradon kivgzett 13 tbornoka kivgzsnek napjt akartk sszemosni az jratemetett kommunistkkal, abban a remnyben,hogy idvel az emberek tudatban oktber hatodikn hasonl rzseket fog kelteni a kt esemny. Pedig a szabadsgharc kivgzett hs tbornokai s a kommunistk egymskzti marakodsnak ldozatai Fnyvnyi tvolsgban vannak egymstl.

Oktber 6.-a volt az az esemny ami mr a forradalom elszele volt. Az utckon felvonul, prtellenes jelszavakat kiltoz fiatalok,a hatalom dermedt ttlensge , a MEFESZ megalakulsa , a kvetelseket tartalmaz rpcdulk terjesztse mr megllthatatlan lendletet adott az esemnyeknek. Azonban ez mg nem volt forradalom. A Prt vezeti abban remnykedtek, hogy ervel mg kzben tudjk tartani asaz esemnyeket. A reformkommunistk gy gondoltk, hogy a leggylltebb vezetk levltsval s radiklis reformokkal mg megmenthet a kommunista rendszer.

Termszetesen alapvet vltozsokra, mginkbb forradalomra mg gondolni sem mertek. Ez a kvetkez napokban vlt nyilvnvalv, amit a kvetkez felyezet fog bizonytani.

Vgs megllapts. A reformkommunistk s a Petfi Kr vezeti nem forradalmat ksztettek el, hanem k voltak a kommunista rendszer megmentsnek vgs elsznt harcosai, akik ekkor mg fegyver nlkl prbltk a rendszert megmenteni. A forradalomtl gy fltek mint rdg a szenteltvztl.

Ezrt mltatlan, hogy most e refomkommunistk a forradalom elksztinek kiltjk ki magukat s k rjk a forradalom trtnett a maguk szja ze szerint.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Ilyen nap van ma!
2025. prilis
HKSCPSV
31
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01
02
03
04
<<   >>
 
ra
 
Ennyien jrtatok itt
Induls: 2006-04-05
 
Irattkozzatok fl!
E-mail cm:

Feliratkozs
Leiratkozs
SgSg
 
Szavazs 2
Milyenek tallod a honlapot????

j
nem j
Szavazs llsa
Lezrt szavazsok
 
Ms oldalak linkjei
 
Trianon
 
Zenk
 
Trianoni vide
 
HIMNUSZOK,KATONADALOK!!!
 
Fontos emberek
 
gy volt, gy lesz!
 
Szavazs4
Hogy ltok a szerelmes versekkel????

Nagyon szeretem ket
Elmegy
Tl nylasak
tlom ket
Szavazs llsa
Lezrt szavazsok
 
Istvn a kirly /rockopera/
 
ZENE
 

Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168    *****    Nagyon ütõs volt a Nintendo Switch 2 Direct! Elemzést a látottakról pedig itt olvashatsz!    *****    Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kiköt&#245; felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!